Offical Forum Thisizmax
 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Etno Engjujt – Albumi i gjashte fillon

Go down 
AuthorMessage
Max-Admin
Admin
Admin
Max-Admin

Male Number of posts : 192
Age : 25
Location : Prishtine
Job/hobbies : Rap
Humor : Basket
Registration date : 2009-01-07

Etno Engjujt – Albumi i gjashte fillon Empty
PostSubject: Etno Engjujt – Albumi i gjashte fillon   Etno Engjujt – Albumi i gjashte fillon I_icon_minitimeSun Feb 08, 2009 1:45 pm

Cdo vit qe vjen, vjen me dilemen "a te vazhdojme edhe pak apo ta mbyllim" dhe ne ato raste kur kjo teme diskutimi rritet une
"per sherr" ulem e bej dicka per vete qe na then mendjen. "E shtyjme edhe nje me teper" kjo eshte fjala qe vjen pas nje ideje te mire dhe tanime e shoh qe nuk eshte e lehte as perfundimi i karieres – gje qe nuk e kisha menduar te jete e veshtire.

Sidoqofte…

Ne tetor u ula ne studio dhe prap e them "per sherr" nje lidhje e tri kater notave me shtyri qe ta vazhdoj deri ne fund realizimin e nje kenge qe e dedikova per "neve". Thjeshte nuk mund ta editojme si single keshtu qe na u thye edhe njehere mendja – dhe ne veren qe vjen vijme serish me album te ri.

Momentalisht projekti nuk eshte gati, kemi realizuar vetem gjashte kenge dhe vazhdojme te punojme ende. E kemi edhe nje ide per titull "Ethnomenon" por nuk do te thote qe eshte definitiv. Seriozisht mendoj ta kerkoj ndihmen tuaj per nje titull. Nje ide e mire e juaja gjithmone gjen perkrahjen te ne. Nese keni ide te mire shkruani ne emailin qe do tua jap me poshte.
Nje detaj tjeter qe mund te jete interesant eshte qe kesaj radhe dizajni i albumit do te jete i bazuar ne fotografi nga grupi per dallim nga albumet e kaluara. Detajet tjera do te behen publike here pas here.

Ju falemnderit
Back to top Go down
View user profile http://thisizmax.forumotion.com
 
Etno Engjujt – Albumi i gjashte fillon
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
thisizmax :: Forum :: News-
Jump to: