Offical Forum Thisizmax
 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Brezovica Ja Thej Hunden Dafina Zeqirit!!

Go down 
AuthorMessage
Max-Admin
Admin
Admin
Max-Admin

Male Number of posts : 192
Age : 25
Location : Prishtine
Job/hobbies : Rap
Humor : Basket
Registration date : 2009-01-07

Brezovica Ja Thej Hunden Dafina Zeqirit!! Empty
PostSubject: Brezovica Ja Thej Hunden Dafina Zeqirit!!   Brezovica Ja Thej Hunden Dafina Zeqirit!! I_icon_minitimeMon Jan 26, 2009 2:52 am

Këngëtarja e re kosovare, Dafina Zeqiri, ka thyer hundën përderisa po skijonte në qendrën e skijimit në Brezovicë.
Mësohet se pas kësaj, gjendja shëndetësore e këngëtares është përkeqësuar, prandaj ajo është detyruar të shkonte në Suedi, ku dhe do të ketë intervenim kirurgjik. Për këtë arsye Dafina mungoi në promovimin e videoklipit “La Vida Loca” të mbajtur në Prishtinë. Këtë këngë të re Dafina e këndon në duet me këngëtarin e muzikës R&B Blero-n. Ky nuk është bashkëpunimi i parë i Dafinës me këngëtarë të tjerë. Më parë ajo ka bashkëpunuar edhe me të tillë si Hekuran Krasniqi, Lyrical Son dhe Genc Prelvukaj, i cili deri para një kohe ishte producent i këngëtares. Kënga e fundit e Dafinës “Bateritë” ishte pjesëmarrëse në festivalin “Kënga Magjike 2008”, ku u shpërblye me çmimin “Magjia e parë”, i cili u jepet artistëve më të dalluar ndër të rinj. Dafina Zeqiri është një ndër këngëtaret më aktuale në skenën muzikore, që kohët e fundit po veçohet për paraqitjet e saj skenike.
Back to top Go down
View user profile http://thisizmax.forumotion.com
 
Brezovica Ja Thej Hunden Dafina Zeqirit!!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
thisizmax :: Forum :: News-
Jump to: