Offical Forum Thisizmax
 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Ex King Invtervıst

Go down 
AuthorMessage
Max-Admin
Admin
Admin
avatar

Male Number of posts : 192
Age : 24
Location : Prishtine
Job/hobbies : Rap
Humor : Basket
Registration date : 2009-01-07

PostSubject: Ex King Invtervıst   Sun Jan 25, 2009 7:42 pm

.:: Intervist Me Reperin E Njohur Ex King a.K.a Emperor ::.


Vizitor Te Nderuar Te Webfaqes Shqiptare Per Mp3 wWw.Zbavitu.Net Kjo Esht Intervista Me Reperin Ex King a.k.a Emperor ndryshe te ashtuquajturin edhe unikkatil i dyt sipas fansave dhe njerezve qe shkruajn neper forume.. Shumica e njofin vetem si Ex KING ....

Zbavitu.Net: Pershendetje Ex King dhe gzuar 2009 ?
Ex King : Pershendetje, Faleminderit por nuk e njoh si fest ndrrimin e viteve..nuk ma lejon feja.Sidoqoft uroj tgjitha tmirat
per njerzimin.

Zbavitu.Net : Ex King na tregoni pak reth vetes se kush jeni qka jeni sa vjeq etj..
Ex King : Armend A. Ibrahimi,17 vjet. Mundona me jetu me ni program jetsor qe quhet Islam,e jetoj jeten shum thjesht pij qaj tlulave,lexoj,lexoj,edhe lexoj..(hahahaha)
Mirrem me krijimtari letrare,karate kom pak suksese jam kampion i 8fisht i Kosoves mpelqen me u la nujin e Detit Politik, etj etj . (ahahaha)
Zbavitu.NeT : Shum Njerz thojn se jeni Unikatil 2 ? Qka Mendoni Ju ?
Ex King : UniKKatiL'i osht Reperi qe ka bo kthes nrap shqiptar edhe e ka bo rapin qysh osht sot,a un jom Armend A. Ibrahimi.


ZBAVITU.NET : A Mendoni se keni konkurent ne ket zhanër te muzikës ?
Ex King : Bashkpuntor po .. Krejt shqiptarin .. Sjom konkurent kshtuqe skom konkurenc,e boj ket muzik me dhon mesazh per rini:
"Rapi osht ndryshe prej qysh doket tash". Mfrikson fakti qe reperat me influenc edhe qe ndegjohen me se shumti japin mesazhe aq negative
saqe dyshoj ne "KUQ E ZI-n" e tyne.Kombi ndertohet prej shum faktorve,nje nder me te rendesishmit eshte rinia.
Enderroj diten kur te rinjet kan me e kuptu mesazhin tim.

ZBAVITU.NET : Ex King Lansuat kengen tuaj 1 Min per mitrovicen qka ju shtyri ta beni at keng shum te mir ?
Ex King : Gjithqka,fakti qe jam shqiptar.Mitrovica gjithmon do tjet pjes e jona.
Edhe pse politiken e ndyt nuk kan me kuptu gjith,tgjith kan me ndi perkatsi edhe dashni per MITROVICEN.
SHQIPTARIA ESHTE ZEMRA E NJE SHQIPTARI.(Shpresoj tmetet e plot)

ZBAVITU.NET : Nga mer inspirim .. ku inspiroheni me shum ?
Ex King : N'faktin qe mendoj se "Jeta eshte mendim,sepse jetojm duke menduar"
do ta gjeni n'romanin tim "Pikë ndër të zeza" te cilin mendoj me e bo publik se shpejti.

ZBAVITU.NET : Sa Ndegjoni Rap Shqip dhe Kenget E Cilit Reper I Ndegjoni ?
Ex King : Rap i degjoj kongt e mia kur i mixoj (hahaha) edhe shokt e mi..
N'fakt Rap nuk degjoj,degjoj Heavy Metal edhe Iron Maiden mduken ma ex se tjert per Heavy.

Zbavitu.net : Pse I Bonet Diss Tingullit 3 ??
Ex King : (hahaha) Asniher nuk kom sha shqiptar as nuk do ti shaj.
Befasi kjo puna e kti dissi.Jo jo skom arsye me bo gjo t'till.


ZBAVITU.NET : Qka Menoni Kush Osh tu bo Real Gangsta Rap ?
Ex King : nuk ndegjoj ..


ZBAVITU.NET : A keni mar pjes ndonjëher në ndonjë festival ose ne naj koncert a mbramje ?
Ex King : As qe mendoj me marr pjes ndonji fetival,nuk eshte pjes e misionit tim.
Kom pas Rastin me prezantu ndonje kenge para shokve live interpretim ama jo diqka tjeter.

ZBAVITU.NET : Cilat jane planet tuaja per te ardhmen? Ndonje Album?...Ndonje Bahskpunim ?
Ex King : Albumi eshte nperfundim e siper "Darka e fundit" titullohet.Gjithqka ka tbej
me sistemin Politik dhe Social n'vendin qe e du ma shum se gjithqka.

ZBavitu.NET : A Pritet ndonje Videoklip vitin 2009 ?
Ex King : Ndoshta .

ZBAVITU.NET : A Mundeni Te Bani FreeStyLe Tash Exluzivisht Per Vizitort E Zbavitu.NET?
Ex King : Muj me thon kaq "Bon vlla,se shok ska" .

Zbavitu.NET : Cili Esht Mesazhi i Juaj per te gjith fansat Qe Do Ta Ndegjojn Ket Intervist ??
Ex King : Nese n'jet gjithqka e shofim sikur t'rendesishme e vetmja e parendesishme eshte koha.
Njerëzit nuk ju lavdojn per pun te suksesshme,por ju shajn per gabime te vogla.
Jemi miliona endrra(Persona),por nje realitet(SHQIPTAR),pra vazhdojm deri nditen pa shpres. DASHNI #1
Back to top Go down
View user profile http://thisizmax.forumotion.com
 
Ex King Invtervıst
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Preview of "THE FLOWER KING" performed by Supernal Endgame
» Black Scorpio v King Jammy’s v Arrows v Youth Promotion: Cinema 2, Kingston. 1985. “Shock of the century clash!”
» King Jammy’s Superpower – 38 St Lucia, Waterhouse, Kingston 11, May 1985
» King Stur Gav: October 1982, Red Hills Rd Kingston (Featuring Josey, Chaplin, U Brown, Junior Reid, Don Carlos, Half Pint)
» King Jammy's: 1986 (2 hours!)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
thisizmax :: Forum :: Intervist-
Jump to: