Offical Forum Thisizmax
 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Interviste me CyaNide [ 2008 ]

Go down 
AuthorMessage
Max-Admin
Admin
Admin
avatar

Male Number of posts : 192
Age : 24
Location : Prishtine
Job/hobbies : Rap
Humor : Basket
Registration date : 2009-01-07

PostSubject: Interviste me CyaNide [ 2008 ]   Sun Jan 25, 2009 2:25 pm

ZeriKosovar.com : Po kqyri te myspace i joti..edhe po e shohim qe albumi i ri osht tu dal..quhet Elementi i Surprizes?? Pse bash ky emer??

Elementi i Surprizes i ka disa dmthanje. Nje nder kryesoret osht qe, shumica e atyne qe mkan percjell pi vitit 2003 presin qe ky album ja me qen si albumi i par ja diqka ma i dobt. E per kundrazi, Elementi i Surprizes ka mi befasu, se sinqerisht mendoj qe osht album klasis. Shume ndryshe pi albumit t'par edhe shum ndryshe pi qdo albumi rap ne pergjithsi. Qitash per qitash nveshin tem qdo rreper shiptar edhe qdo album i tyne tingllon nisoj, per ato mendoj qe albumi jem i dyt osht definitivisht material freskus.

ZeriKosovar.com : Kur ko me dal ne shitje edhe a ko me qen veq ne Kosove a edhe ne vendet tjera?

Kjo osht dilema ma e madhe. Industria e muzikes ne Kosove sipas mendimit tem osht me ni nivel shum te ult.Produksionet muzikore nuk jen ne gjendje te ofrojn kurfar promovimi e editimi. Per mu interneti osht ide shum ma me efekt. Sa ja jap une albumin ni shtepis mediale per ni qmim qe sjom i knaqun edhe ata nuk jon ne gjenndja ta editojn albumin ne menyren qe du un, at her ka ma shum kuptim qe une mi qit albumin ne www.cyanideworld.com falas, edhe qe krejt shqiptart ku do qe jon me pas mundsin qe ta ndigjojn ne te njejten koh. Fundi funit, qellimi jem osht qe muzika jem me ra ne vesh te atyne qe e kerkojn edhe asgje me teper.

ZeriKosovar.com : Po qarkullojne shum fjal..qe Cyanide osht hala dost me UniKKatiLin qysh osht krejt puna..me ket njeri edhe qfar afersie keni me to pasi qe shum njerz..shum sene i bojn thashetheme..cila osht e verteta rreth "lidhjes" tone me Viktorin?

E verteta osht qe momentalisht une skom kurfar lidhje me Viktorin. As shoqnore, as profesionale.

ZeriKosovar.com : Ne albumin e ri a ka ndonje kang me UniKKatilin se shum eshte perfolur per nje feat me te??

Ne albumin e ri mysafir jon; Alboholics, VZ, Dredha dhe Aprilmarie. Unikkatili nuk do te paraqitet te Elementi i Surprizes.

ZeriKosovar.com : Ne nje tekst tek verse i albumit ju thoni : Te kopjoj ste kuptoj qka po don me thon nje nder ta qe e nisi pse e la TBA-n.. a jon "KUNGJA" Drejt UniKKatilit apo drejt ndonje anetari tjeter rreth TBA-s ?

Ala e pres at moment kur njerzit qe e ngojn muziken tem e kuptojn meniher. Ne at strof, une jom tu fol per veti, ne vete e tret. As nuk jom tu fol per Viktorin as per kerkon nga TBA. Ne ket album pak a shum, jom munu mi sqaru krejt kto thashetheme sepse kisha pas deshir qe kjo me qen hera e funit kur njerzit me pysin pytje te tilla. i.e; a e lash TBA'n, a e shajta kto, a e shajta ato etj... Une jom nda pi TBA's edhe skom kurfar qellimi qe my kthy prap ne at grup. Nuk kom gjak te keq me kerkon prej TBA's mirepo nuk jom njeri qe e shtrengon guhen per najkon. Ne albumin e ri kangt qe perfshin temen e TBA's jan; Boma Hallall, Jom qai qe Jom dhe Edhe Une Si Ti. Ndryshe osht me permen dikon ne kang ndryshe osht me ofendu dikon ne kang. Nepermjet muzikes mundona ta pastroj mendimin e publikut ndaj meje, edhe nese kaniher me duhet me fol per do sene qe ja prishin rahatin dikuj. Pajtona qe Elementi i Surprizes ka shum tema dhe opinione me te cilat njerzit nuk pajtohen edhe nuk i preferojn, mirepo aj sen sdon me than qe tash jon diss kunder dikuj. Elementi i Surprizes i ka 4 rreshta qe i drejtohen Viktorit edhe ato jan 4 rreshtat e funit te strofes 3te ne kangen Edhe Une Si Ti.
" Se t'kom kqyr si dost, e jo sikur rreperr,
n'koft edhe pa ty une eci neper terr,
se jom sinqiritet, e sboj magji me trika,
bone tra topi pi dores un e morra edhe ika..."
Nese mendon qe ka naj diss apo diqka tjeter till, at her e paske pi lemonaden.

ZeriKosovar.com : A keni ndermend te riktheheni prap ndonjehere ne TBA?

As menja sme shkon. Jom shum ma rahat se ku kom qen perpara.

ZeriKosovar.com : A je ne beef me ndonje reper tjeter shqiptar momentalisht?

Kto Beefat jen gjana te pa dobishme edhe shum tipike. Krejt po folin, ama kerkush spo bon sen. Un du mi koncentru energjin me bo muzik, me pas komunikime pozitive me tjer. Kto sene jon imtsina shum te vogla qe nuk marrin koh as energji ndaj meje. Beefen po ju la ktyne "gangsterave". Une sjom gangsta.

ZeriKosovar.com : Kur planifikon me ardh ne Kosove?

Vere 2009.

ZeriKosovar.com : Ku je tash ne studio a me naj party .. apo chilling time ne shpi?

Sa jom qu pi gjumi babes.

ZeriKosovar.com : Per fund ni mendim tonin per ZeriKosovar.com dhe nje mesazh per krejt vizitoret tone..

Mani shpirtin nalt.Intervistuan per ZeriKosovar.com -
Back to top Go down
View user profile http://thisizmax.forumotion.com
cTrlz
Members
Members
avatar

Male Number of posts : 69
Location : Prishtina
Registration date : 2009-01-10

PostSubject: Re: Interviste me CyaNide [ 2008 ]   Wed Jan 13, 2010 4:26 pm

Wee ku pi merr bee Razz
Back to top Go down
View user profile
 
Interviste me CyaNide [ 2008 ]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Bible Verse of the Day 2008
» Stevie Wonder DVD Live at the AEG Arena London 2008
» Killamanjaro Live In Canada Bootleg (2008)
» Aba Shanti & Cultural Warriors: Bristol. 25th April 2008
» Jah Shaka: Silverspoons, Wembley. 2008

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
thisizmax :: Forum :: Intervist-
Jump to: