Offical Forum Thisizmax
 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Rrugaqi Art - TBA Intervist

Go down 
AuthorMessage
Max-Admin
Admin
Admin
avatar

Male Number of posts : 192
Age : 24
Location : Prishtine
Job/hobbies : Rap
Humor : Basket
Registration date : 2009-01-07

PostSubject: Rrugaqi Art - TBA Intervist   Sun Jan 25, 2009 2:23 pm

Intervista Me Rrugaqin e Art - The Bloody Alboz #1 - Nga Rap-Shqip.Tk

1) A mundeni të na tregoni shkurt për Biografin tënde nëse ka mundësi?
qa me te than ma shum se ni rrugac.. kam lind me 20/02/86 //
prej asoj dite qe jom ba me majt mend e di qe jom kan maj lazdruni ne Has//..
qe ne vitin 2001 jetoj veten ne londer //
2) Kur ke fillu me u marr me rep,nga cili vit,dhe si ka qen fillimi per ty?
shum histori e gjat asht me te tregu// po bash qe ja kom nis me ba rap
asht kan filim i vitit 2005 ama text kom shkru qysh hertdo demo qe kom ba e qishtu ..
fillim per mu asht kan shum i veshtir skisha ku me incizu , kish qef me ba diqka ne tamen .//
ashtu sme linte kush //
3) Cysh e ki marr emrin Rrugaqi i Artë ?
po jom rrugac rrite rrugve pa kontroll te Familjes .. gjithmon kam ba qa kom dasht // shqipe //
kshtu qe e majta ke emer edhe shoqni me thirrin rrugaci qart mon se di mu me pelqen i arte //
se hala sjom qart //
4) A Ki Dështu Naj Her Në Ndonje Plan ? Edhe a ta merr mendja se ki me Dështu ?
Po kom deshtu shum her po do sende pa lidhje // nuk mundem me than qe nuk deshtoj
se qysh planifikon diqka kurr nuk bahet//
5) A Ki Planifiku Naj Album T`ri
Po jom ka punoj ne album // edhe pse smund pi kushtoj kohe shum se jom i nxan me gjan tjera //
shpresoj edhe besoj qe ky plan nuk do te deshtoj// hahaha//
6) A je i knaqur me punen qe ki bo deri tash?
Poj une skom ba naj send te ma qe me than// po i knaqen jom nese gjithqka shkon qysh po shkon
i knaqen jom //
7) Qfar tematika kan kenget tuja?
kanget e mija jan diqka ralitet shqipe // textet e mija kan nje tematik te veqant //
diqka qaka po ndodh ne jet // edhe per te rit nuk kam naj mesazh te keq // per deri sa une pe smoki
pse spe pin edhe ti ..shqipe
Cool Per veq se kendon a mirresh me ndonje profesion tjeter?
jo nuk kam naj profesjon // momentalisht punoj///
9) Me kend ki bashkpunim te mire prej repereve shqiptar ?
une njofe shum repera ne ne estrad // po qysh e keni pa kom ba kangen malli me UNIKKATIL //
jom ka baj edhe do kange tjera me Vikin // ne album tamin ka me bas kang me shum antar te TBAs//
kam ba ni kange me BURGA-GJIN ///edhe me shum repera tjet do te baj kange po pi la suprajz //
se me hi mi permend jan shum baj e harroj naj kan //
10) N`Cilen Studio Ki Bo Ma shum inqizime ? Dhe Te Cila Ki Dëshir Me Vazhdu ..
haha 2 kange i kom incizu te Eagleboys // te B.O.K po tash do te incizoj te booomtown studioz
11) Si ndihesh kur kendon?
e nxjerri krejt sha kam ne zemer // ndjehem shum mire //
12) Cilen keng tonden e don mas shumti ..
ni kange qe hala se ekni ngju party shum sick
13) Sa Kang I Ki Vet Apo N`Bashkpunime ..(PERAFERSISHT)
skom shum kange vet kom 3 // ne bashkpunim 6
14) Nje Mesazh Per Simpatizuesit Tuaj ..
send nuk keni ndi qka keni me ngju veq keni pak durim//peace rrugaci artei njeri qarte
15) A Të Pëlqen Www.RaP-ShQiP.Tk Edhe Qka Ma Shum ..
po me pelqen webi juaj // nuk mund te veqoj...
16) Shum flm qe gjete koh per ket interviste Suksese Në Të Ardhmen ..

_________________
[b]Zhdo dit pej ni lloqit po him tjetrin n'lloq
Plot T'kqia na kalojn po na bohem sikur Rroq
www.myspace.com/thisizmax
Back to top Go down
View user profile http://thisizmax.forumotion.com
 
Rrugaqi Art - TBA Intervist
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
thisizmax :: Forum :: Intervist-
Jump to: