Offical Forum Thisizmax
 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Abstract one message received

Go down 
AuthorMessage
Max-Admin
Admin
Admin
Max-Admin

Male Number of posts : 192
Age : 25
Location : Prishtine
Job/hobbies : Rap
Humor : Basket
Registration date : 2009-01-07

Abstract one message received Empty
PostSubject: Abstract one message received   Abstract one message received I_icon_minitimeWed Jan 21, 2009 5:11 pm

me 13 dhjetor 2008, Ellinell, Rap’it dhe SkriptoGraf pra grupi ABSTRACT nga Prishtina kan majtur promovim te mixtapes se pare te tyre ne Kino Studio. 1 Recevied Message osht ni mixtape e cila ka kallxu qka osht underground rap kosovar. Qysh ne minutat e para mbremja ka qene e nxeht por ma von u nxeh edhe ma shum, qashtu qysh u prit bile edhe jasht normales.

Mixtape i permban 19 kang + Intro dhe Outro + Bonus Track = 23 kang.

Mysafir kane qene : BigMouth(Ufo-Click), Pancho, Nr, Profa, Gripi, TDS, Bomabukur, Sniffer.

Tracklist :

01. Intro.
02. Kopsht Mortor
03. Tremeni
04. Listen [ft. Das]
05. 1 message revecied
06. Fjal e ron
07. MadamFuckah
08. Skit 2
09. - Dupliko [ft. Pancho]
10. A Nother Message Received
11. Hajde bohem bashk [ft. Pancho,NR,Profa]
12. Advanture
13. Skit 1
14. Aftsi Per Jet
15. Per kon
16. Ngrehesh Zhag
17. Save ass
18. R.I.P
19. Allkohollik [ TheLastWonder ]
20. Udha e shkronjav [Elinel]
21. Outro

Bonus Track :

22. SpermNevojli [ft.TDS ( TLW ) ]

Qashtu qysh u prit edhe ka dal. Mixtape e par e Abstract osht ne nivel tlart e cila kallxon se qfar underground rap ka ne Kosov. Kan pru rap qe munet gjithkush me than qe osht ngritje e rapit shqiptar ne underground. Kangt jon shum tforta qe kan profesionalizem nket drejtim.
Back to top Go down
View user profile http://thisizmax.forumotion.com
 
Abstract one message received
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Music with a message - Jayman's Roots edits mix

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
thisizmax :: Forum :: News-
Jump to: