Offical Forum Thisizmax
 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Paraqitet ekrani OLED i lakueshëm

Go down 
AuthorMessage
najke
Admin
Admin
najke

Male Number of posts : 66
Age : 26
Registration date : 2009-01-07

Paraqitet ekrani OLED i lakueshëm Empty
PostSubject: Paraqitet ekrani OLED i lakueshëm   Paraqitet ekrani OLED i lakueshëm I_icon_minitimeMon Jan 12, 2009 5:33 pm

Paraqitet ekrani OLED i lakueshëm
Ajo që është paralajmëruar edhe është realizuar, ekrani OLED i lakueshëm dhe i ndjeshëm në prekje i cili bartet rreth dorës i është paraqitur publikut të gjerë.
Ashtu siç kanë paralajmëruar që një kohë të gjatë, kompania Universal Display ka paraqitur teknologjinë e saj më të re në panairin teknologjik CES. Bëhet fjalë për ekranin prej 4 inçësh i cili bartet rreth nyjës së dorës, sikur ora, i cili është i dedikuar për ushtrinë, por edhe për James Bondin.

Kompania Universal Display që një kohë të gjatë bashkëpunon me Ministrinë amerikane të Mbrojtjes për të cilën ka dizajnuar dhe prodhuar... e kemi frikë veç të paramendojmë të gjitha ato gjëra që i kanë bërë. Përveç me ekranin e lakueshëm të paraqitur në CES, Universal Display është duke tentuar t’i afrohet publikut të gjerë dhe paralajmëron se ky ekran i lakueshëm i dorës OLED mund të ketë një varg mundësish.

Vet krijuesit e këtij ekrani besojnë se kjo do të mund të ishte pajisja e radhës komunikuese me teknologjinë 3G, HSDPA dhe të gjitha teknologjitë tjera përkatëse.

Ekrani është prodhuar në bashkëpunim me kompaninë e njohur LG.
Back to top Go down
View user profile
ARGONIT
Moderator
Moderator
ARGONIT

Male Number of posts : 128
Location : de_dust2
Job/hobbies : footboll/sex
Humor : counter-strike / lips kissing :)
Registration date : 2009-01-08

Paraqitet ekrani OLED i lakueshëm Empty
PostSubject: Re: Paraqitet ekrani OLED i lakueshëm   Paraqitet ekrani OLED i lakueshëm I_icon_minitimeMon Jan 12, 2009 5:36 pm

Paraqitet ekrani OLED i lakueshëm F.0109153251782_m
Back to top Go down
View user profile http://cubanteam.110mb.com
 
Paraqitet ekrani OLED i lakueshëm
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
thisizmax :: Forum :: Program :: Teknologji-
Jump to: