Offical Forum Thisizmax
 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar

Go down 
AuthorMessage
najke
Admin
Admin
najke

Male Number of posts : 66
Age : 26
Registration date : 2009-01-07

Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar Empty
PostSubject: Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar   Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar I_icon_minitimeMon Jan 12, 2009 5:20 pm

Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar
Kompania finlandeze Nokia po tenton të ndihmojë personat e verbuar dhe ata me shikim të dëmtuar.
Në bashkëpunim me shoqatën franceze të personave të verbër dhe me shikim të dëmtuar "Handicap Zero", ajo ka zhvilluar zgjidhje softuerike të cilat janë kompatibile me sistemin operativ për telefona celularë Symbian.

Prodhuesi amerikan i softuerëve "KNFB Reading Technology", në të njëjtën kohë, ka ofruar zgjidhje të plotë softuerike e cila mundëson leximin dhe skenimin e tekstit në modelin Nokia N82, e më pas ritranskriptimin vokal të asaj përmbajtje.

Bëhet fjalë për një zgjidhje jashtëzakonisht të rëndësishme e cila, megjithatë, ende është shumë e shtrenjtë dhe vështirë e përballueshme për një numër të madh të buxheteve shtëpiake.

Ky softuer, së bashku me telefonin celular, kushton 1.300 euro
Back to top Go down
View user profile
ARGONIT
Moderator
Moderator
ARGONIT

Male Number of posts : 128
Location : de_dust2
Job/hobbies : footboll/sex
Humor : counter-strike / lips kissing :)
Registration date : 2009-01-08

Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar Empty
PostSubject: Re: Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar   Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar I_icon_minitimeMon Jan 12, 2009 5:34 pm

qe qishtu doket : )Nokia N82
Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar F.0106153042340_m
Back to top Go down
View user profile http://cubanteam.110mb.com
najke
Admin
Admin
najke

Male Number of posts : 66
Age : 26
Registration date : 2009-01-07

Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar Empty
PostSubject: Re: Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar   Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar I_icon_minitimeMon Jan 12, 2009 5:38 pm

op qashtu , thenks per ndihm argonit cheers
se sun e qitsha diqka pej ngarkeses t'netit Very Happy
Back to top Go down
View user profile
ARGONIT
Moderator
Moderator
ARGONIT

Male Number of posts : 128
Location : de_dust2
Job/hobbies : footboll/sex
Humor : counter-strike / lips kissing :)
Registration date : 2009-01-08

Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar Empty
PostSubject: Re: Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar   Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar I_icon_minitimeMon Jan 12, 2009 5:41 pm

ktu per ju Smile
Back to top Go down
View user profile http://cubanteam.110mb.com
cTrlz
Members
Members
cTrlz

Male Number of posts : 69
Location : Prishtina
Registration date : 2009-01-10

Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar Empty
PostSubject: Re: Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar   Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar I_icon_minitimeTue Jan 13, 2009 6:07 pm

Pernime teknologji e perparume Razz flm per post najke
Back to top Go down
View user profile
TRAFUVM
Moderator
Moderator


Number of posts : 93
Registration date : 2009-01-07

Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar Empty
PostSubject: Re: Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar   Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar I_icon_minitimeWed Jan 14, 2009 3:41 pm

srz i vyn shum njerzve Smile!
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar Empty
PostSubject: Re: Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar   Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Nokia për të persona të verbër dhe me shikim të dëmtuar
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
thisizmax :: Forum :: Program :: Teknologji-
Jump to: