Offical Forum Thisizmax
 
HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Te reja nga 2009

Go down 
AuthorMessage
ARGONIT
Moderator
Moderator
ARGONIT

Male Number of posts : 128
Location : de_dust2
Job/hobbies : footboll/sex
Humor : counter-strike / lips kissing :)
Registration date : 2009-01-08

Te reja nga 2009 Empty
PostSubject: Te reja nga 2009   Te reja nga 2009 I_icon_minitimeMon Jan 12, 2009 4:59 pm

Te reja nga 2009Seagate ka prodhuar hard diskun e parë me kapacitet prej 1.5 TB për desktop - Barracuda ST31500341AS 7200.11. Pastaj vjen I-O Data i cili ofron HDI-SAH7 (7200 rr/min, SATAII, 1.5 TB) i cili kushton dyfsih sa ai i Seagate - kushton rreth 250 dollarë.

Lenovo ka prezantuar dy modele IdeaPad S9e dhe S10e.

MSI ka prezantuar laptopat Wind U110, U115 dhe U120, ku së shpejti do ta prezantoj edhe modelin protoptip që ka ekran TouchScreen.

Samsung këtë vit laptopat e saj do t'i integrojë HD web kamera me senzor S5K4AW.

iRiver ka shitur 1 milionë playera multimedial E100, dhe në emër të kësaj në treg do të nxjerrë E100 Season 2.

Bluray rekorderat shtëpiak zëvendësojnë DVD rekorderat 50% më shpejtë se sa DVD rekorderat kur kanë zëvendësuar VHS rekorderat.

Sony ka prezantuar LCD TV me refresh prej 240 Hz - Modeli KDL-52XBR7.

Në fillim të këtij muaji AMD sjell tri modele të Phenom II X4: 900, 810 dhe 805. në Muajin shkurt do të arrijë Phenom II X3 (seria 720 dhe 710 me 6 MB L3 cache).

nVidia e gatshme të prezantojë GeForce GTX295 (dy GT200 në punuara në 55nm proces) në fillim të këtij muaji. Arrin në treg kartela profesionale Quadro FX 4800.

Software: ATI Catalyst Driver Suite 8.12, ACDSee Pro 2.5.358, NeroBurning ROM 9.2.6.0, Mozilla Firefox 3.0.5, ZoneAlarm free 8.0.5.065.000, Xvid Codec 1.2.1, Opera 9.63, DivX 6.8.5.5, Sisoft Sandra Lite 2009 SP2, Media player classic 6.4.9.1, Nokia PC suite 7.1.18.0, Skype 4.0.0.176, Logitech SetPoint 4.70, Miranda v0.8, AVG Antivirus Freedition 8.0.176a1400, BitComet 1.07, Java SE Runtime Environment (JRE) 6 Update 11...
Back to top Go down
View user profile http://cubanteam.110mb.com
najke
Admin
Admin
najke

Male Number of posts : 66
Age : 26
Registration date : 2009-01-07

Te reja nga 2009 Empty
PostSubject: Re: Te reja nga 2009   Te reja nga 2009 I_icon_minitimeMon Jan 12, 2009 5:30 pm

thenks per post argonit Suspect
Back to top Go down
View user profile
ARGONIT
Moderator
Moderator
ARGONIT

Male Number of posts : 128
Location : de_dust2
Job/hobbies : footboll/sex
Humor : counter-strike / lips kissing :)
Registration date : 2009-01-08

Te reja nga 2009 Empty
PostSubject: Re: Te reja nga 2009   Te reja nga 2009 I_icon_minitimeMon Jan 12, 2009 5:58 pm

pritet hala shum per vitin 2009 se veq fillimi o ky Smile.
Back to top Go down
View user profile http://cubanteam.110mb.com
Max-Admin
Admin
Admin
Max-Admin

Male Number of posts : 192
Age : 25
Location : Prishtine
Job/hobbies : Rap
Humor : Basket
Registration date : 2009-01-07

Te reja nga 2009 Empty
PostSubject: Re: Te reja nga 2009   Te reja nga 2009 I_icon_minitimeMon Jan 12, 2009 10:23 pm

n'vidiaa qfar grafike pe qitkeee thenxx argonit per info king I love you
Back to top Go down
View user profile http://thisizmax.forumotion.com
Sponsored content
Te reja nga 2009 Empty
PostSubject: Re: Te reja nga 2009   Te reja nga 2009 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Te reja nga 2009
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» July 2009 Mellow Selection: I Can't Stand The Rain
» Top 100 tours of 2008....
» Hymns of Eden

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
thisizmax :: Forum :: Program :: Teknologji-
Jump to: